Укр

Новини

ГоловнаНовиниГерпес може викликати розсіяний склероз

Герпес може викликати розсіяний склероз

16.12.2019
Герпес може викликати розсіяний склероз

Вчені Каролінського інституту проаналізували кров пацієнтів з розсіяним склерозом і встановили, що всі хворі були інфіковані одним штаммом HHV-6A вірусу герпесу.

Як відомо, існує декілька штамів цього вірусу: штам HHV1 викликає висипання на губах, HHV2 ураджує статеві органи, а віруси HHV6 та HHV7 викликають псевдокраснуху.

Штам HHV6, як правило, не повідомляє про себе, але він здатний проникати до нервових клітин. Далі імунна система починає атакувати оболонки нервових волокон, що порушує проводимість сигналів та призводить до розвитку розсіяного склерозу.

По даним авторів дослідження, наявність в організмі антитіл до вірусу HHV-6A збільшує у два рази ризик розвитку розсіяного склерозу в наступні роки, особливо у людей, які заразилися герпесом в дитинстві або юності.

Ще новини

Цукор сприяє розвитку запальних процесів

28.12.2019

Вчені з університетуАльберти встановили, що збільшення споживання цукру підвищує ризик розвитку запальних захворювань кишечника. Причому, навіть незначні та короткострокові зміни раціону здатні викликати загострення симптомів існуючих запальних захворювань.